Idealne miejsce na zdjęcia

Fotografia ślubna jest czymś więcej, niż tylko robieniem zdjęć – to zaklinanie i łapanie momentów, które w wyjątkowy sposób podkreślają wagę chwili i oddają w pełni zaangażowanie Państwa Młodych, a także łączące ich uczucie i obopólne przywiązanie oraz miłość.  Ważny zatem jest wybór miejsca oraz tematyki wiodącej zdjęć ślubnych. Opole jako miasto z kilkusetletnią historią znakomicie nadaje się jako miejsce na plener ślubny.

doszak_fotograf_opole_2014-2015_0850

Ponieważ fotograf jest osobą, która towarzyszy Parze Młodej w szczególnym dniu a także na sesji ślubnej, powinien dołożyć jak największych starań, by sesja ślubna odbyła się w wyjątkowym klimacie. Opole jest miastem, które doskonale nadaje się na zdjęcia ślubne.

Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza Rynek w Opolu, który zachował średniowieczny kształt, typowy dla ówczesnych miast tego regionu. Otoczony monumentalnymi kamienicami pamiętającymi historie sprzed kilku wieków znakomicie wpisuje się w klimat zdjęć ślubnych. Kamienice te słynęły z burzliwych dziejów i własnej historii, a dziś stają się wyjątkowym towarzyszem plenerów ślubnych, gdzie podkreślają doniosłość i powagę chwili. To idealne wprost miejsce, aby uwiecznić chwile szczęścia młodej pary.

Na uwagę jako plener ślubny zasługuje także Młynówka, będąca starym korytem Odry w centrum Opola. Od czasu wielkiej powodzi w tysiąc sześćsetnym roku stanowiła główne koryto Odry. Rozdziela prawobrzeżną część miasta od Wyspy Pasieki. Młynów obecnie staje się jednym z ulubionych miejsc do plenerów zdjęciowych ze względu na urokliwe widoki roztaczające się wokół i sąsiedztwo niezwykle dobrze utrzymanych i odrestaurowanych kamieniczek. Ze względu na imponujące widoki Młynówka nazywana jest także Wenecją Opola, co samo w sobie zawiera już romantyczny ładunek bez dwóch zdań wskazujących, iż jest to miejsce idealne na fotografię ślubną.

Miejscem, które z pewnością podbije serce Młodej Pary jest idealnie nadający się na plener ślubny w Opolu wyspa Bolko. Pierwsza wzmianka o wyspie Bolko pochodzi z XIII wieku od Kampe, czyli „kępa”. OD XIV wieku miejsce to nazwane jest „Bolko” ku czci piastowskiego księcia. Ten  stary kompleks parkowy charakteryzujący się przepięknym drzewostanem jest zielonym sercem miasta, z którego uroków korzystają zarówno przyjezdni, jak i mieszkańcy. To prawdziwa oaza ciszy i spokoju, wybuchająca wiosną feerią barw i zakwitających rośli oraz pąków drzew i kwiatów.

Więcej na www.doszak.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s